90 Micron Nylon Filter Mesh - 
NMO100P1S ★ NMO150p6p ★ NMO200P5P ★ NMO100P4S ★ NMO20P1P ★ NMO20P2SS ★ NMO10P1P ★ NMO200P6S ★ NMO150P2S ★ NMO50P5S ★ NMO75P2SS ★ NMO20P4SS ★ NMO100P5P ★ NMO10P6P ★ NMO100P4P ★
Nylon Filter Mesh Details:
| Place of Origin: | CN;HEB |
| Brand Name: | China COX Filter Bag |
| Certification: | FDA |
| Model Number: | Alice-007 |
Payment & Shipping Terms:
| MOQ: | 1 roll |
| Price: | Negotiated |
| Packaging: | Filter mesh roll in plastic bag, putting in carton, then in plastic weaving bag. |
| Leading Time: | 5-8 workdays |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 7,000,000 meters per month |
polipropilén filc Nylon szűrőzsákok ★négyszögletes nylon szűrőzokni ★1 Mikron nylon szűrőzsák porgyűjtőhöz ★spa Nylon filter sock ★mesh media bag ★Nejlon szűrőzsák porcelán ★akvárium Nylon szűrőanyag ★Nejlon szűrőtasak Kanada ★táska Nylon szűrők vízkezeléshez ★olaj Nylon szűrőzsák ★szűrőzsák ★Nylon filteres zokni india ★Nylon filter bag supplier philippines ★tea Nylon filter bags ★5 mikronos nylon szűrőzsák ★
Nylon szűrőháló
Detailed Product Description
| Anyag: | Nylon And Corn Fiber | Hossz: | 1000m/roll And Customized Size |
| Width: | 120mm,1400mm, 1600mm Or Customized | Color: | White |
| Mesh Count: | 100 | Melting Point: | 130-170℃ |
90 Micron With Tag PLA Tea Bag Nylon Filter mesh For Pyramid Triangle Bag
Nylon material tea bags have become popular in recent years, especially the fancy teas mostly use nylon tea bags.
Advantage
Strong toughness,
Not easy to tear,
It could place larger tea leaves,
The whole tea leaves will not break the tea bag when it is relaxed.
The hole size is large
It is easier to make a tea smell.
Visually transparent,
The shape of the tea in the tea bag can be clearly seen.
Jellemzők
1. Anyag:.Food grade biodegradable forn fiber nonwoven AndImported food grade biodegradable nylon.
2.Szövés típusa:plain woven
3. FDA certificate
4. Filter Rating:99%
5.Transparent color
6. Imported food grade biodegradable nylon.
7 .Usage:Health Tea, Organic Tea, Slimming
Specifications
| Név | 140mm width Nylon And Corn Fiber Mesh Filter For Tea Bag |
| Anyag | 100% nejlon |
| Mesh count | 90Mikron |
| Basic weight | 18-21gsm |
| Opening area | 197.5u |
| Filter width | 120,140,160mm or customized |
| Tag size | 20mm,25mm or customized |
| Melting point | 130-170℃ |
Application:
It is used in making tea bag
Contact person: Alice
Wechat/Whatsapp:8615100134172
Tap: Nylon And Corn Fiber Mesh Filter For Tea Bag Roll
Tag:
nylon mesh filter fabric,
nylon filter cloth
Nylon filter sock manufacturer in malaysia ★Nylon szűrő hüvelyek india ★cső Nylon szűrőhüvely ★víz Nylon szűrőzokni ★Nejlon filteres zokni kanada ★festék Nylon szűrőzokni ★folyékony nylon szűrőzokni ★1/2 mikronos Nylon szűrőzokni ★tisztítás Nylon szűrőhüvelyek ★1 mikronos Nylon szűrőzokni ★5 micron polyester Nylon filter socks ★kávé Nylon filteres zokni ★táska Nylon szűrők vízkezeléshez ★szövet nejlon szűrő zokni ★akvárium Nylon szűrőzokni mikron ★
90 Micron Nylon Filter Mesh Tags : NMO1P1P

Válaszolj