120 Micron Nylon Filter Mesh - 
NMO200P3P ★ NMO10P3S ★ NMO25P4P ★ NMO125P6SS ★ NMO50P2P ★ NMO5P4S ★ NMO5P1SS ★ NMO50P2S ★ NMO125P3P ★ NMO100P6S ★ NMO20P4S ★ NMO75P2P ★ NMO150P1SS ★ NMO5P1S ★ NMO1P3S ★
Nylon Filter Mesh Details:
| Place of Origin: | CN;HEB |
| Brand Name: | China COX Filter Bag |
| Certification: | ISO9001, FDA |
| Model Number: | Alice-007 |
Payment & Shipping Terms:
| MOQ: | 1 roll |
| Price: | Negotiated |
| Packaging: | Filter mesh roll in plastic bag, putting in carton, then in plastic weaving bag. |
| Leading Time: | 5-8 workdays |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 7,000,000 meters per month |
7 inch Nylon filter sock ★300 mikronos Nylon szűrőzokni ★sósvízi akvárium nylon szűrőzsákok ★tó Nylon szűrőzsák ★jual Nylon filter bag ★1 mikronos nylon szűrőzsák ★Nylon szűrőzokni méretek ★Nejlon szűrőzsák porcelán ★dacron nylon szűrőzsák ★sump pump Nylon filter bag ★1 mikronos Nylon szűrőzokni ★pp Nylon szűrőzsák ★spa Nylon filter sock ★Poliészter filc nejlon szűrőzsákok ★100 mikronos nylon szűrőzsák ★
Nylon szűrőháló
Detailed Product Description
| Anyag: | Nejlon | Tag: | 20mm Or Customized |
| Width: | 1600mm Or Customized | Hossz: | 100m/roll And Customized Size |
| Color: | White | Mesh Count: | 120mikron |
Food grade 120 micron Tagged Nylon Mesh rolls for tea bag 1600mm width
Characteristics
1. 100% nylon material
2. Food grade
3. FDA certificate
4. 6000pcs/roll, 25kg/carton
5.Transparent color
6. Monofilament plain weave
7.Fabric features: Nylon tea bag mesh cloth is suitable for black tea, green tea, flower tea, herbal tea, etc., as well as some other raw materials without fragrance;
Specifications
| Név | Food grade 120 micron Tagged Nylon Mesh rolls for tea bag 1600mm width |
| Anyag | 100% nylon-6 |
| Yarn | Warp 50u, weft 61u |
| Density | Warp113meshes, weft90meshes |
| Opening area | 197.5u |
| Filter width | 1600mm width |
| Tag size | 20mm |
| Melting point | 130-170℃ |
Application:
It is used in making tea bag
Tap: South Africamarket nylon tea bag mesh
Tag:
nylon mesh filter fabric,
nylon filter cloth
Nylon filter sleeves canada ★mosás Nylon szűrőhüvelyek ★Nylon filter sacks ★5 mikron nylon Nylon szűrőzokni ★25 mikronos Nylon szűrőzokni ★Nylon filter cloth manufacturers ★monofil Nylon szűrőzokni ★egy mikronos nylon szűrőzokni ★pump Nylon filter sock ★sósvízi akvárium nylon szűrő zokni ★7 inch Nylon filter sleeve ★víz Nylon szűrőzokni ★pre Nylon filter sleeve ★medence Nylon szűrőzokni ★ads Nylon filter sleeve ★
120 Micron Nylon Filter Mesh Tags : NMO400P3P

Válaszolj