50 Mesh Nylon Screen Mesh - 
NMO5P5P ★ NMO5P5S ★ NMO10P4P ★ NMO50P1SS ★ NMO50P3S ★ NMO20P5P ★ NMO50P2SS ★ NMO10P2S ★ NMO1P1SS ★ NMO150P2S ★ NMO125P5S ★ NMO50P3SS ★ NMO5P4P ★ NMO100P1S ★
Nylon Filter Mesh Details:
| Place of Origin: | CN;HEB |
| Brand Name: | China COX Filter Bag |
| Certification: | ISO9001, FDA |
| Model Number: | Alice-007 |
Payment & Shipping Terms:
| MOQ: | 50 meters |
| Price: | Negotiated |
| Packaging: | Filter mesh roll in plastic bag, putting in carton, then in plastic weaving bag. |
| Leading Time: | 5-8 workdays |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 7,000,000 meters per month |
Nylon filter bag singapore ★aqua one Nylon filteres zokni ★1 micron Nylon filter bag pool ★fluval universal Nylon filter media bag ★kirby Nylon szűrőzsákok ★5 micron polyester Nylon filter bags ★dewatering Nylon filter bags ★5 micron nylon Nylon filter bag ★pipe Nylon filter sock ★filtrexx Nylon filter sock ★merev nejlon szűrőzsák ★25 mikronos nylon szűrőzsák ★land drain Nylon filter sock ★1 micron mesh Nylon filter bag ★1 mikronos abszolút nylon szűrőtasak ★
Nylon szűrőháló
Detailed Product Description
| Anyag: | Nejlon | Weaving Way: | Plain Weave |
| Width: | 2.8m Or Customized | Hossz: | 100m/roll And Customized Size |
| Color: | Pure White Or Customized | Mesh Count: | 50háló |
50mesh pure white Nylon wedding gauze mesh 2.8m width for Dubai market
Characteristics
nylon wedding Gauze.
It is generally used to make a fluffy effect, which is more transparent than the organza yarn, and is commonly used in ballet skirts.
1. 100% nylon material
2. heavy fabric
3. Hard wedding nets
4.inelastic
5.Breathable
6. Monofilament plain weave
7.Fabric features: versatile, can be used as the main fabric, can also be used as an auxiliary material to apply locally, the texture is soft and elegant, can show the romantic beauty, suitable for all seasons.
Specifications
| Név | 50mesh pure white Nylon wedding gauze mesh 2.8m widthfor Dubai market |
| Color | Pure white or customized |
| Súly | 40g/m2 |
| Thread diameter | 0.18mm |
| Width | 2.8m |
| Hardness | Medium hard or customized |
| Roll size | 100m/roll or customized |
Application:
Bride wedding dress, garments,evening dress Material,stage suit
It can also be used on a large tail of a wedding dress in a large area. If it is a tight-fitting style, it can be covered as a simple cover yarn on the main fabric
Tap: Dubai market wedding gauze mesh
Tag:
nylon mesh filter fabric,
nylon filter cloth
spa Nylon filter sleeve ★cső Nylon szűrőhüvely ★100 mikronos nylon szűrőhüvely ★akvárium Nylon szűrőzokni mikron ★Nylon filter sacks ★sósvízi akvárium nylon szűrő zokni ★jet Nylon filter socks ★Nylon szűrőhüvely ★tea Nylon szűrőhüvely ★poliészter Nylon szűrőzokni szállító ★szűrési termékek ★akvárium nejlon szűrőanyag ★koi tó Nylon szűrős médiazsákok ★bha nylon szűrő zokni ★tó Nylon szűrőzokni ★
50 Mesh Nylon Screen Mesh Tags : NMO400P4P

Válaszolj