90 Micron nylon filtergaas - 
NMO100P1S ★ NMO150P6P ★ NMO200P5P ★ NMO100P4S ★ NMO20P1P ★ NMO20P2SS ★ NMO10P1P ★ NMO200P6S ★ NMO150P2S ★ NMO50P5S ★ NMO75P2SS ★ NMO20P4SS ★ NMO100P5P ★ NMO10P6P ★ NMO100P4P ★
Details van nylon filtergaas:
| Plaats van herkomst: | CN;HEB |
| Merknaam: | China COX Filter Bag |
| Certificering: | FDA |
| Modelnummer: | Alice-007 |
Betaling & Verzendvoorwaarden:
| MOQ: | 1 roll |
| Prijs: | Negotiated |
| Verpakking: | Filter mesh roll in plastic bag, putting in carton, then in plastic weaving bag. |
| Toonaangevende tijd: | 5-8 workdays |
| Betalingsvoorwaarden: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Leveringscapaciteit: | 7,000,000 meters per month |
polypropyleenvilt Nylon filterzakken ★rechthoekige nylon filtersok ★1 Micron nylon filtertas voor stofcollector ★spa Nylon filter sock ★Mesh Media Bag ★Nylon filterzak China ★aquarium Nylon filtermedia ★Nylon filterzakken Canada ★tas nylon filters voor waterbehandeling ★olie Nylon filterzak ★filtratie zak ★Nylon filter socks india ★Leverancier van nylon filterzakken Filipijnen ★thee nylon filtertassen ★5 micron nylon filterzak ★
Nylon filtergaas
Gedetailleerde productbeschrijving
| Materiaal: | Nylon And Corn Fiber | Lengte: | 1000m/roll And Customized Size |
| Breedte: | 120mm,1400mm, 1600mm Or Customized | Kleur: | Wit |
| Meshtelling: | 100 | Melting Point: | 130-170℃ |
90 Micron With Tag PLA Tea Bag Nylon Filter mesh For Pyramid Triangle Bag
Nylon material tea bags have become popular in recent years, especially the fancy teas mostly use nylon tea bags.
Advantage
Strong toughness,
Not easy to tear,
It could place larger tea leaves,
The whole tea leaves will not break the tea bag when it is relaxed.
The hole size is large
It is easier to make a tea smell.
Visually transparent,
The shape of the tea in the tea bag can be clearly seen.
Functies
1. Materiaal:.Food grade biodegradable forn fiber nonwoven AndImported food grade biodegradable nylon.
2.Weeftype:gewoon geweven
3. FDA certificate
4. Filter Rating:99%
5.Transparent color
6. Imported food grade biodegradable nylon.
7 .Usage:Health Tea, Organic Tea, Slimming
Specifications
| Naam | 140mm width Nylon And Corn Fiber Mesh Filter For Tea Bag |
| Materiaal | 100% nylon |
| Mesh count | 90Micron |
| Basic weight | 18-21gsm |
| Opening area | 197.5u |
| Filter width | 120,140,160mm or customized |
| Tag size | 20mm,25mm or customized |
| Melting point | 130-170℃ |
Sollicitatie:
It is used in making tea bag
Contact person: Alice
Wechat/Whatsapp:8615100134172
Tap: Nylon And Corn Fiber Mesh Filter For Tea Bag Roll
Label:
nylon mesh filterstof,
nylon filterdoek
Nylon filter sock manufacturer in malaysia ★Nylon filtermouwen India ★pipe Nylon filter sleeve ★water Nylon filtersok ★Nylon filtersokken Canada ★Verf nylon filtersok ★vloeibare nylon filtersokken ★1/2 micron nylon filtersok ★Het reinigen van nylon filtermouwen ★1 micron Nylon filtersokken ★5 Micron polyester nylon filtersokken ★coffee Nylon filter socks ★tas nylon filters voor waterbehandeling ★cloth Nylon filter socks ★aquarium Nylon filter socks micron ★
90 Micron nylon filtergaas tags : NMO1P1P

Laat een antwoord achter