50 Mesh Nylon Screen Mesh - 
NMO5P5P ★ NMO5P5S ★ NMO10P4P ★ NMO50P1SS ★ NMO50P3's ★ NMO20P5P ★ NMO50P2SS ★ NMO10P2S ★ NMO1P1SS ★ NMO150P2S ★ NMO125P5S ★ NMO50P3SS ★ NMO5P4P ★ NMO100P1S ★
Details van nylon filtergaas:
| Plaats van herkomst: | CN;HEB |
| Merknaam: | China COX Filter Bag |
| Certificering: | ISO9001, FDA |
| Modelnummer: | Alice-007 |
Betaling & Verzendvoorwaarden:
| MOQ: | 50 meters |
| Prijs: | Negotiated |
| Verpakking: | Filter mesh roll in plastic bag, putting in carton, then in plastic weaving bag. |
| Toonaangevende tijd: | 5-8 workdays |
| Betalingsvoorwaarden: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Leveringscapaciteit: | 7,000,000 meters per month |
Nylon filtertas singapore ★aqua one Nylon filtersok ★1 micron Nylon filterzak zwembad ★fluval universele nylon filtermediazak ★kirby Nylon filterzakken ★5 Micron polyester nylon filtertassen ★ontwateren Nylon filterzakken ★5 Micron nylon nylon filtertas ★pipe Nylon filter sock ★filtrexx Nylon filtersok ★rigide nylon filtertas ★25 micron nylon filterzak ★land drain Nylon filter sock ★1 micron mesh Nylon filter bag ★1 micron absolute nylon filterzakken ★
Nylon filtergaas
Gedetailleerde productbeschrijving
| Materiaal: | Nylon | Weaving Way: | Plain Weave |
| Breedte: | 2.8m Or Customized | Lengte: | 100m/roll And Customized Size |
| Kleur: | Pure White Or Customized | Meshtelling: | 50gaas |
50mesh pure white Nylon wedding gauze mesh 2.8m width for Dubai market
Kenmerken
nylon wedding Gauze.
It is generally used to make a fluffy effect, which is more transparent than the organza yarn, and is commonly used in ballet skirts.
1. 100% nylon material
2. heavy fabric
3. Hard wedding nets
4.inelastic
5.Breathable
6. Monofilament plain weave
7.Fabric features: versatile, can be used as the main fabric, can also be used as an auxiliary material to apply locally, the texture is soft and elegant, can show the romantic beauty, suitable for all seasons.
Specifications
| Naam | 50mesh pure white Nylon wedding gauze mesh 2.8m widthfor Dubai market |
| Kleur | Pure white or customized |
| Gewicht | 40G/M2 |
| Draaddiameter | 0.18mm |
| Breedte | 2.8M |
| Hardness | Medium hard or customized |
| Roll size | 100m/roll or customized |
Sollicitatie:
Bride wedding dress, garments,evening dress Material,stage suit
It can also be used on a large tail of a wedding dress in a large area. If it is a tight-fitting style, it can be covered as a simple cover yarn on the main fabric
Tap: Dubai market wedding gauze mesh
Label:
nylon mesh filterstof,
nylon filterdoek
spa Nylon filter sleeve ★pipe Nylon filter sleeve ★100 Micron nylon filterhuls ★aquarium Nylon filter socks micron ★Nylon filterzakken ★zoutwateraquarium Nylon filtersokken ★jet Nylon filter socks ★Nylon filterhuls ★thee nylon filterhuls ★polyester nylon filter sokken leverancier ★filtratie producten ★aquarium Nylon filtermateriaal ★Koi Pond Nylon Filter Media Bags ★BHA nylon filtersokken ★vijver Nylon filtersok ★
50 Mesh Nylon Screen Mesh Tags : NMO400P4P

Laat een antwoord achter