Nut Milk Filter Socks - 
30cm X 30cm Size Organic Cotton Hemp Nut Milk Filter Bags
Description of the nylon filter Mesh socks
Size popular 2.5inchx4.5inch, 3inchx6inch, or size can be customized
The aperture is usually 25 mikron, 37 mikron, 75 mikron, 90 mikron, 120 mikron, I 160 micron and others.
Feature of the nylon filter socks:
High quantity *Easy to clean *Fast deliver *Sample is free *Strong impact resistance
Application of the rosin nylon filter socks:
Filter milk, Rosin sock, Filter Beer, filtr cieczy, dust filter, oil filter, rosin filter or others.
Packing and shipping:
1. Usually 10-500pcs socks in a poly sock. Or 2000pcs socks in a carton or customized
2. Small quantity shipped by courier. And large quantity shipped by air or by sea as your request.Or shipped to your forwarder in China.
| Nazwa produktu | nylonowa siatka filtracyjna / bolting cloth |
| Materiał | 100% nylon monofilament |
| Kolor | biały, black or customized |
| Rodzaj splotu | plain woven |
| Common Width | 100cm, 127cm, 150cm, 160cm, 175cm, 183cm, 365cm or customized |
| Roll length | 30-100m or customized |
| Mesh Count/cm | 4-240T |
| Mesh Count/inch | 10-600 siatka/cal |
| Thread diameter | 35-550 mikron |
| Otwarcie siatki | 5-2000 mikron |
| Grubość | 60-1100mikron |
| Samples | 1m free |
30cm X 30cm Size Organic Cotton Hemp Nut Milk Filter Bags
Nut Milk Filter Socks Tags : Nylonowy worek filtrujący, Nylonowa tuleja filtra, Nylonowa skarpeta filtrująca, Worek filtrujący PA

Zostaw odpowiedź